Jakou půjčku si vybrat?
Umíte si představit soukromého podnikatele, který by si na sebe nedokázal vydělat, který by provozoval své živobytí na dluh? Určitě ne. To dokážou jedině politici se státem, ale ne někdo, kdo si vydělává na živobytí skutečně jenom vlastním podnikáním. A proto je v každém podnikání prvním pravidlem to, že si na sebe člověk musí vydělat. Stůj co stůj.
A podnikatelé se logicky také maximálně snaží, aby se jim to podařilo, aby dosáhli ideálních zisků. Čím větších, tím pochopitelně lepších, každopádně ale takových, aby se jimi dal zaplatit jak chod a rozvoj jejich firmy, tak aby zbylo i na jejich obživu.
Jenže někdy se to ani přes usilovnou snahu nepodaří. I kdyby se podnikatelé snažili sebevíc, nikdy není jisté, že dostanou od svých klientů tolik, aby se podnikání vyplatilo. A proto si takoví momentálně neúspěšní podnikatelé nejednou berou půjčky. Aby je do svého byznysu investovali a tím bylo zaručeno, že se chod firmy nezastaví a nezbankrotuje se.
Jenže s půjčkami to je nejednou složité. Soukromník o ně sice může žádat, ale nikdy není nikde zaručeno, že člověk v tísni skutečně jím zvolenou půjčku dostane. Protože než je půjčka schválena a vyplacena, musí se prokázat, že ji ten, kdo si ji bere, dokáže i vrátit. A takové prokazování bonity bývá obvykle dost složité a nejednou i nad síly toho, kdo si chce půjčit.
A proto je jedině dobře, že existují i hypotéky bez registru, poskytované nebankovním sektorem. U těch se totiž nemusí nic komplikovaně prokazovat, tady se nemusí neskutečně papírovat a doufat, že to bude k něčemu. Tady stačí zaručit se za splácení půjčených peněz podnikatelovou nemovitostí a rázem je po problému. Protože v tu chvíli už je nebankovní společnost ochotna půjčku dát, a to třeba i nemalou a s dlouhou dobou splatnosti. A to je také důvod, proč si tolik podnikatelů právě takovouto hypotéku bere.