Máme novou postel zhotovenou svépomocí


Znáte animovaný seriál s názvem „A je to…!“ s figurkami nešiků Pat a Mat? Vznikl v bratislavském studiu již v období socialismu a jeho tvůrce zřejmě inspirovala naše česká nátura – zhotovovat celou řadu výrobků svépomocí. Mnoho lidí si doslova na koleně dokáže vyrobit komody, skříně, police a také postele. Návody pro zhotovení lůžek dokonce naleznete na Internetu a máte-li zájem, můžete se do práce pustit i vy. Skelet postele z masivního dřeva doplníte dřevěným roštem a na ten pak posadíte vhodnou matraci. Tu následně potáhnete ochrannou fólií proti úniku tekutiny, povléknete ji prostěradlem, přehodíte přes něj přehoz a máte hotovo.

lamelový rošt

Jestliže jsme zde zmínili výraz „vhodná matrace“, máte v tomto směru dvě základní možnosti – buď si matraci pořídíte jako hotový výrobek, například v podobě zdravotní matrace, anebo si matraci opět vyrobíte sami. Zdravotní matrace bývají poměrně drahé a nemusí vám zrovna vyhovovat svou konstrukcí, a proto má svůj význam zkusit si matraci sestavit z několika částí jednotlivých vrstev polyuretanové pěny. Můžete to provést například tak, že do spodní části umístíte PUR pěnu nebo studenou pěnu a nahoru paměťovou VISCO pěnu.

postel v ložnici

Kombinací dvou nebo tří vrstev zajistíte potřebnou tuhost a zároveň pružnost, ovšem podstatné je to, že budete mít matraci přímo na míru dle vaší hmotnosti a požadavků pro váš spánek. HR pěna vs PUR pěna je otázka, co by vás mohla zajímat pro případ, kterou z nich vybrat jako podkladovou vrstvu. HR neboli Studená pěna je více vzdušná a zbavuje se lépe vlhkosti a navíc je kvalitnější a odolnější, než PUR pěna, takže pro vaše lůžko bude zřejmě vhodnější, i když PUR pěna se také používá pro výrobu matrací a čalounění sedacích souprav. Paměťová VISCO pěna na povrchu vám pak zajistí potřebný komfort – výraznou měkkost a dokonalé pohodlí při sezení nebo ležení.

You Might Also Like