Pečení jako hobby
Každý z nás má různé koníčky, někdo radši běhá, jezdí na kole, čte si a někdo miluje vaření nebo pečení. Já bych se ráda zaměřila na pečení. Je to těžký koníček, občas i dost stojí kvůli inflaci, ale pak vás ty výsledky a pochvaly zahřejí u srdce. Pokud jste začátečník, tak zkuste začít například nějakými bábovkami nebo bublaninou. Na tom se nedá nic zkazit. Pak se postupem času můžete zlepšovat a začít péct nějaké řezy, cheesecaky, až se dostanete k dortům a krémům. Čím víc se budete zlepšovat, tím více budete potřebovat pomůcky na pečení. Pomůckami na pečení myslím například otáčivý stojan na dort, strunu a proříznutí korpusu, věci na uhlazování dortů, zdobící sáčky s nástavci a mnoho dalších věcí.
Pak se dostanete až do fáze, kde si budete kupovat knížky s pečením. Pokud děláte dort už třeba počtvrté, tak je pořád dost pravděpodobné, že se vám něco pokazí, to se stává i profesionálům. Může se vám srazit krém, může se vám do bílků na sníh dostat žloutek, nebudete mít korpus upečený, protože každý recept není určený pro stejnou troubu.
Čeho se tedy opravdu nedržte, tak je čas pečení v troubě. Každý máme jinou troubu, takže pokud tam někdo píše třeba 30 minut, tak do toho po třiceti minutách píchněte špejlí, abyste se opravdu ujistili, že je korpus dobře upečený. Co se týče bílků, tak sníh opravdu vyšlehejte do tuha, zkuste mísu obrátit a díky tomu zjistíte jeho pevnost. Pokud se chcete posunout dále, zkuste si dort, který budou mít jiný tvar než klasické kulaté dorty. A pokud nejste zrovna výtvarný typ jako já, tak se vůbec nebojte, sama jsem zkoušela šachovou figurku pěšce, a i když to přítel poznal až na druhý pokus, tak ocenil snahu a hlavně chuť. Tak chuť je vlastně důležitější než vzhled. Taky si můžete zkusit dát nějakou výzvu, že každý týden upečete dort a třeba za dva měsíce budete chtít udělat dort dvoupatrový. Je dobré se zdokonalovat, ať už přes rady od maminek a babiček, přes kuchařky nebo přes recepty či videa na internetu.